Nieuws van onze leden
Omzet Nederlandse webwinkels stijgt naar 6,4 miljard
Nederlanders hebben in 2009 meer gewinkeld op internet en gaven ook meer uit. De omzet bij webwinkels steeg tot 6,4 miljard euro, een stijging van zo'n 17%. De omzetten in de detailhandel daalden in 2009 jaar met bijna 5%.
Dit blijkt uit onderzoek dat Blauw Research 2x per jaar voor de Nederlandse Thuiswinkelorganisatie uitvoert.
Crisis
Van de economische crisis merken de webwinkels nauwelijks iets. Gemiddeld deden consumenten 6,2 aankopen via internet, 19% meer dan in 2008. Ook steeg het gemiddelde aankoopbedrag met 13% tot 737 euro p.p. per jaar.
"Het aantal nieuwe kopers blijft toenemen, echter in absolute aantallen nemen de nieuwe shoppers wel af. In 2009 kochten 700.000 consumenten voor het eerst een online aankoop, tegenover 980.000 in 2008", aldus Frank Sibbel van Blauw Research in een persbericht.
De 6,4 miljard euro digitale omzet bedraagt ca 7% van de totale omzet in de Nederlandse detailhandel.
Meer dan de helft van de online omzetten is afkomstig uit de segmenten Reizen, Telecom en Verzekeringen. Zij zijn gezamenlijk verantwoordelijk voor 3,6 miljard euro van de omzet.
iDeal
iDeal lijkt zich tot het geprefereerde betaalsysteem te ontwikkelen. Bijna de helft van de ondervraagden zegt dat hij zijn laatste aankoop betaalde via iDeal. In een eerdere meting was dat 39%.
Directeur Wijnand Jongen van Thuiswinkel.org: "Iets meer dan de helft, 54 procent, van de online consumentenbestedingen wordt uitgegeven aan producten. We zien dat de groei voor producten en diensten vergelijkbaar is. De online diensten groeien iets harder, respectievelijk 16% groei voor producten en 18% groei voor diensten".
Bron: Emerce Terug naar het nieuwsoverzicht
Avant Internet B.V.
 |
 |
Contactpersoon Bezoekadres Postcode en plaats Telefoon Website Branche
|
: : : : : :
|
Xandra Hovius
Singel 154
3311 PG Dordrecht
078-654 05 00
www.avant.nl
Internet
|
 |
|