|
Weetjes en wetjes
Als jonge startende ondernemer heb je wellicht vele vragen en zie je door de wir war van regels en wetten even niet waar je moet beginnen.
Hieronder vind je diverse onderwerpen die je als ondernemer tegenkomt. Wellicht weet je ook nog een onderwerp die je wilt delen met medeondernemers. Laat het ons dan weten. Stuur een e-mail naar weetjes@cjbd.nl
Regelgeving voor het maken van reclame
Als je reclame maakt, moet je je houden aan de regels over misleidende en vergelijkende reclame uit boek 6 van het Burgerlijk Wetboek. Hierin staat bijvoorbeeld dat reclame niet misleidend mag zijn. Een reclame is misleidend als je daarin beweringen doet die niet juist of onvolledig zijn. Lees meer in de pdf Regels voor Reclame
Algemene Voorwaarden
Het is vaak niet het eerste waar je aan denkt als je wilt beginnen met ondernemen. Algemene voorwaarden, ook wel aanvullende voorwaarden genoemd. Toch krijgt uiteindelijk elke ondernemer vroeg of laat een ontevreden klant over een punt dat niet in het standaard contract verwerkt is. Het is onmogelijk om in elke offerte alle mogelijke scenario's af te dekken. Vandaar dat er algemene voorwaarden zijn bedacht. Lees meer over de ins en outs van Algemene Voorwaarden (pdf)
Starten met personeel
Vroeg of laat stelt elke ondernemer zich de volgende vraag: Wat zou er gebeuren als ik tijdelijk een extra medewerker zou aannemen? Hoe klein de onderneming ook is, elke onderneming die levensvatbaar is heeft zijn drukke (en minder drukke) dagen waarop een extra helpende hand een uitkomst zou bieden. Lees meer (pdf)
|